Aktuality

Dula a laktační poradkyně Lucie

srdečně zve všechny těhotné ženy na pravidelná setkávání v bezpečném kruhu, kde je prostor pro sdílení, relaxaci, informace a vědomé prožívání všeho, co jiný stav přináší.
Ať už jste těhotná poprvé nebo již popáté, zasloužíte si čas a prostor pro sebe a své jedinečné těhotenství, podporující a přijímající ženskou sounáležitost, pozitivní příběhy, inspiraci a opečování.
Relaxační kruhy zahrnují prvky psychohygieny, mindfulness, hypnoporodu, meditace, tradiční sebepéče a pomáhají vytvářet vědomé napojení na miminko.
Důležitost psychické pohody ženy na dobrý vývoj miminka i porod je vědecky potvrzený fakt, přijďte se inspirovat a načerpat to, co k tomu potřebujete.
Těším se na vás, Lucie 
604554025

HORMETICA I. – VZDUCH
Objevme znovu sílu svého dechu
Středa 6.9.2023 ve 20:00 - ABYoga studio, Dlouhá 94, Příbram (vstupné dobrovolné)

Rád bych Vás touto cestou co nejsrdečněji pozval na první setkání z cyklu praktických workshopů zaměřených na funkční principy hormeze (neboli příznivého působení vědomé zátěže) v každodenním životě. Cyklus má 4 části rozdělené podle živlů (vzduch – práce s dechem, voda – otužování a chladové techniky, země – výživa a půsty, oheň – pohyb a fyzická zátěž), které se uskuteční během září vždy ve středu od 20:00 hodin v krásných prostorách ABYoga studia v centru Příbrami.
První středu v září tedy začínáme tématem lidského dechu. Proč je přínosné věnovat pozornost právě našemu dechu? Věděli jste, že když změníte svůj dech na funkční nástroj, můžete dosáhnout zásadních změn také v následujících oblastech:
✓ Mentální zdraví a duševní pohoda

✓ Zvýšení vitality a obranyschopnosti organismu
✓ Zlepšení fyzického výkonu s menší námahou
✓ Zkvalitnění spánku a lepší regenerace těla
✓ Omezení chrápání a stavů vedoucích ke spánkové apnoe
✓ Normalizace krevního tlaku
✓ Snížení příznaků astmatu, dušnosti či dechových obtíží při alergiích
Na setkání se dozvíte, jak dech s těmito tématy přímo souvisí. Zároveň je koncipováno také prakticky, takže se naučíte celou řadu triků a technik, jak zacházet se svým dechem a znovu objevit jeho význam pro naše každodenní činnosti:
Podrobně si rozebereme základní principy zdravého funkčního dýchání. Dozvíte se kdy, proč a jak si můžete měřit kvalitu svého dechu.
Naučíte se postupy, jak pracovat na vylepšení svého dechového vzorce. Vyzkoušíte si několik základních technik funkčního dýchání.
Zjistíte, v jakých disciplínách sportu i běžného života lze tyto techniky použít pro zlepšení výkonu. A v neposlední řadě dostanete také možnost tvořit záměr setkání svými konkrétními dotazy.

Workshop bude probíhat podle principů Oxygen Advantage® a Buteyko Clinic International, což jsou mezinárodně uznávané dechové školy vyučující zdravé dýchání pomocí vědecky ověřených postupů práce s dechem a jeho fyziologickými souvislostmi.
Na setkání s sebou nic speciálního nepotřebujete, přineste si jen své tělo a nějaké volnější, pohodlné oblečení. Těším se na Vás!


Mgr. Martin Levanti,  Instruktor dechových technik (+420) 605 155 753 martin@levanti.cz

Boží tanec

Určitě si pokládáte otázku, proč Boží tanec. No, protože nám bylo několikrát řečeno, že je to prostě “BOŽÍ“ si s námi zatančit. ☺

Tento tanec je vhodný pro každého, kdo miluje hudbu, pohyb a chce žít šťastný, naplněný život. Nejedná se o kroky nebo o nějaký taneční styl. Je to o prožitku, pocitech, vnímání těla, duše a vyjádření emocí, které se v těle právě nacházejí. Nemusíte „umět tančit“, abyste tančili. Hudba, vnitřní moudrost těla a vaše srdce vás povede. Co skutečně rozhýbává naše tělo, je právě to, jak se cítíme. Pak se můžeme snadno propojit i s tím, co nás přesahuje. Ať tomu říkáme jakkoliv „Bůh“ / „Energie“ / „Vesmír“. Potkáte se s opravdovou podstatou, pravdou a nekonečnou láskou ve Vás.

Pohybem při tanci probouzíme svoji životní sílu, energii a nekonečný potenciál. Naše buňky se díky tomu uzdravují. Rozpouštíme a necháváme odejít napětí, obavy, strachy, stres a vše, co nepotřebujeme.
   „Boží tanec“ také propojuje lidi navzájem. Tančíš jak sama/sám se sebou, tak i s ostatními. Zažiješ podporu celé taneční skupiny, ucítíš důležitost vzájemnosti, pospolitosti a sounáležitosti. Pochopíš, že každý jsme součástí celku. Ať už chceme nebo ne, je tomu tak. ☺

Je vhodný pro každého bez předešlých zkušeností s tancem. Tančí se dle možností a vašeho vnitřního naladění. Hudba je volena tak, aby podporovala prožitek. Je to laskavý a jemný tanec, který uvolňuje zablokovanou energii v těle a vede nás k prožívání sama sebe. Jednotlivé tance jsou pozvánkou, nejsou povinné.

Co Vám tanec přinese?
- sladění těla, duše i mysli
- pochopení kdo jsem, proč tu jsem a co potřebuji
- sebevyjádření skrze pohyb
- vnímání těla
- prožívat emoce tancem
- procítění skrze hudbu
- schopnost přizpůsobit se rytmu
- prožitek ve skupině
- vzájemné setkávání
- společné sdílení

Těší se na vás Zlatky Praisovy.

Potvrzení účasti vždy prosíme na mail: doteknebes@centrum.cz
                                                     Nebo tel.: 607 582 589

Kurz numerologie a Tarotu II. 

Budeme věnovat výpočtu vibrací plnění karmy, zda jste naplnili své dětství /duchovní dětství, kde mohou nebo spíše kde vznikly problémy v současnosti a co vás čeká až do konce života. Jak pomoci svým dětem a jak si uvědomit nesplnění svého "plánu". Jednoduše budete mít takový plán a přehled dle data svého narození a na co se těšit .

Takže pokud aspoň trochu víte význam čísel 1 až 9 a máte doma TAROT, sobotní den je pro vás.

V neděli 19.2.si vyrobíme RUNY, povíme o jejich energii, moci a možnostech jak s nimi pracovat a vykládat a kyvadlem se naučíte ověřit víceméně cokoli, od vhodných aktivit, energie těla i místa, po minulé životy .

Pitný režim zajištěn. Sebou pouze svačinu.

V sobotu psací potřeby a své karty,  v neděli kyvadlo a 25 kamínků a barevnou fixou, NE černou .

INFO na mailu jana.kojetinova@seznam.cz nebo whatsapp 720991698 .

 18-19.2.2023 od 9:00

od 9:00 do 9:45 bude jóga , cena 100,- Kč.

Kurz samotný je oba dva dny od 10:00 do 16:30.

CENA je za den 850,- Kč, účast na obou dnech je za 1550,- Kč.

Kakaová Ceremonie s Míšou

Čeká nás jógování, otevřeme téma sebelásky a sebepéče, naladíme se na své srdce a budeme vědomě pít ceremoniální kakao, pak bude následovat intuitivní pohyb. Když budeme mít chuť, budeme i zpívat a tančit. 😊 Naši společnou kakaovou cestu zakončíme meditací, sdílením a poděkováním kakau za jeho péči.

Datum: 21.1.2023 od 17 hodin (cca 2,5 hodiny)

Cena: 490,-

Kakao má psychoaktivní účinky, ale není psychedelické. Je to jemný přírodní stimulant, který povznáší naši náladu, projasňuje nás mentálně a odstraňuje emocionální bloky

Při kakaové ceremonii můžete často zažít vhledy, momenty jasnosti, potřeby měnit věci nebo okolnosti svého života, můžete mít pocit jasného cíle, vize. Buďte k sobě laskaví, pracujte se zážitky a integrujte je ve vlastním tempu a podle svých možností. Zaznamenejte si svoje záměry a vize a pracujte s nimi v průběhu následujících dnů a týdnů.

Základní doporučení je přijít na ceremonii s prázdným žaludkem, resp. několik hodin po jídle, vaše tělo tak bude moci rychle strávit kakaový nápoj. Není potřeba se speciálně připravovat, naopak někdy méně je více a tak když přijdete do ceremoniálního prostoru otevřeni novému, bez očekávání, může to být zejména při vaší první zkušenosti přínosné. 

Jóga NIDRA 

Hloubková relaxační hodina jógy nidry (jógového spánku) s Míšou. V pátek 14.10. od 16:30 v ABY jógovně.

Jóga nidra je technika hluboké relaxace, která uvolňuje napětí na fyzické, mentální a emoční úrovni. Je to stav vědomí mezi bdělostí a spánkem. K jejím hlavním benefitům  patří uvolnění stresu a napětí, celkové zklidnění, zlepšení spánku, načerpání energie a relaxace mysli i těla.

Cena: 140,- 

Praxí jógy nidry vás bude provázet  lektorka Michaela Šímová, kterou tato specifická technika  oslovila během života na Novém Zélandu.  Na jedné z navštívených lekcí zažila tak silný pocit vděčnosti jako nikdky předtím, což ji vedlo k dalšímu studiu této techniky a nakonec k absolvování pokročilého lektorského kurzu zaměřeného právě na jógu nidru.

Kurz numerologie a Tarotu

S velikou radostí ve svojí jógovně v říjnu přivítám numeroložku a vykladačku karet Janu Kojetínovou! Před samotným začátkem semináře bude dobrovolná 40ti minutová jógová praxe na probuzení těla i mysli (za symbolickou stokorunu) a od desáté hodiny se můžete těšit na smršť energie a informací od Janičky.

Cena: za den 850,- (+ případně 100,- jóga)

Cena za oba dny: 1.550,- (+ případně 100,- jóga)

SOBOTA 15.10.2022 : NUMEROLOGIE I. životní čísla, význam čísel v běžném životě, numerologie jména, osobní roky, měsíce a dny, tyrolský kruh našich povahových vlastností, jednoduše jak z prvního pohledu na datum narození poznáte s kým máte tu čest .

NEDĚLE 16.10.2022 - TAROT I. malá i velká arkána, probereme všech 78 karet + krátké vzájemné výklady.

Můžete si vybrat samozřejmě libovolné JEDNOTLIVÉ dny.

Sobota 15.10. a neděle 16.10., vždy od 10:00 do 16:30. Pokud máte zájem o ranní jógu, doražte už na devátou hodinu.

Voda, káva a čaj bude zajištěno. Svačinu sebou.                                                                                                                                         22.8.2022